Wizyty:
Dzisiaj: 40Wszystkich: 202566

Szanowni Państwo

Aktualności » Szanowni Państwo

 Z przyjemnością informujemy, że ruszyła strona MyZbieramy.pl (http://myzbieramy.pl/), której patronat udzielił Pan Prezes SITR Tadeusz Płoszaj.

Jest to bezpłatny portal łączący rolników, sadowników z osobami pragnącymi pozbierać owoce czy warzywa dla siebie i swoich najbliższych. Przewodnim hasłem MyZbieramy.pl jest „Poczuj radość zbierania”, gdyż jej główny cel stanowi powrót do natury i czerpanie radości ze zbierania owoców oraz warzyw.

 Portal, którego pomysłodawcą jest Mirosław Biedroń, ma za zadanie wspierać lokalnych rolników. Idea ta z powodzeniem funkcjonuje od dawna w innych krajach, takich jak: Kanada, USA, czy Wielka Brytania i wpisuje się w myśl skrócenia łańcucha dystrybucji żywności: „prosto z pola na stół”. W takim przypadku żywność może być zdrowsza, tańsza i wyższej jakości. Co więcej, osobisty zbiór płodów rolnych to także gwarancja źródeł ich pochodzenia, obserwacji warunków w jakich jest wytwarzana, a także budowanie dobrych relacji między konsumentem a producentem. Dla wielu ludzi, zwłaszcza młodzieży będzie to  szansa poznania pracy na roli oraz budowania szacunku do tego trudu.

Zasada działania portalu jest bardzo prosta. Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór rejestrują darmowe konto. Następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie na MyZbieramy.pl. W informacjach podają m.in. daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą osoby mogą zebrać dla siebie owoce, warzywa. Ogłoszenie widoczne jest przez 40 dni.

W projekt jest już zaangażowane Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Tarnowie z Eugeniuszem Tadel Przewodniczącym Rady Krajowej SITR.

Zatem zapraszamy serdecznie do korzystania z portalu MyZbieramy.pl oraz prosimy o wsparcie i rozpowszechnienie informacji o tej inicjatywie.