Wizyty:
Dzisiaj: 7Wszystkich: 252338

STATUETKI ZŁOTY KŁOS 2023 ROZDANE

Aktualności » STATUETKI ZŁOTY KŁOS 2023 ROZDANE

W dniu 21 lutego br. w Warszawskim Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej, odbyła się uroczystość wręczenia statuetek Złoty Kłos 2023, objęta Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego.

Spotkanie poprowadził dr Tomasz Lenartowicz z Oddziału SITR w Słupsku. Przybyłych na uroczystość zaproszonych gości, laureatów konkursu, członków i przyjaciół Stowarzyszenia powitała Prezes Zarządu Głównego SITR Magdalena Borowiec-Wieczorek. Wśród osób, które zaszczyciły tą uroczystość swoją obecnością znaleźli się m.in.: Czesław Siekierski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Leszek Szymański v-ce prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa; Anna Rosa Dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk; Henryk Bujak Dyrektor Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych; Ireneusz Drozdowski Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie; Jan Błaszczyk Naczelnik Zespołu Gospodarki Łowieckiej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych;  Ewa Mańkiewicz-Cudny Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

Kapituła Złotego Kłosa pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznała 9 nagród. Statuetki „Złoty Kłos 2023” otrzymały następujące osoby i instytucje:

Andrzej Kania

za działania na rzecz edukacji i integracji środowiska rolniczego;

Marian Zabłocki 

za działalność edukacyjną w środowisku producentów rolnych i osób pracujących na rzecz rolnictwa;

Ryszard Kierzek

za działania na rzecz edukacji i integracji środowiska rolniczego;

Anna Mencel-Kolańska

za wieloletnią i aktywną pracę zawodową i społeczną w Stowarzyszeniu;

Elżbieta Machura

za działania na rzecz edukacji i integracji środowiska rolniczego;

Dr inż. Bogumił Markuszewski

za wieloletnią i aktywną pracę zawodową i społeczną w Stowarzyszeniu;

Robert Lucjan Wyszyński

za integrację środowiska rolniczego i jego otoczenia wokół zagadnień postępu naukowo-technicznego oraz za wieloletnią i aktywną pracę zawodową i społeczną w Stowarzyszeniu;

Ekologiczne Przedsiębiorstwo Produkcji Zielarsko-Rolnej „H-L” Sp. z o.o.

Grupa Hasco

za działania na rzecz bioróżnorodności;

AGRO  FRANKOPOL 

za integrację środowiska rolniczego i jego otoczenia wokół zagadnień postępu naukowo-technicznego oraz  działalność na rzecz zbliżenia polskiego rolnictwa do rolnictwa w państwach Unii Europejskiej.

Nagrodę w imieniu firmy Ekologiczne Przedsiębiorstwo Produkcji Zielarsko-Rolnej „H-L” Sp. z o.o. Grupa Hasco odebrał Prezes Zarządu Pan Andrzej Han-Matuszczak.

Nagrodę w imieniu firmy AGRO FRANKOPOL odebrał właściciel firmy Pan Tomasz Abramczuk.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wśród nas gościć osoby tak wybitne i zaangażowane w pracę społeczną na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Liczymy, że jeszcze przez wiele długich lat będą one wspierały naszą organizację swoją wiedzą, doświadczeniem i pracą.

Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji tej wspaniałej uroczystości serdecznie dziękujemy. W sposób szczególny dziękujemy Zarządowi Warszawskiemu Rolno-Spożywczemu Rynkowi Hurtowemu S.A. Bronisze, za przekazanie przepięknych kwiatów, którymi udekorowano całą salę, na której odbyła się uroczystość „Złoty Kłos 2023”.