Wizyty:
Dzisiaj: 8Wszystkich: 255346

„Przemiany w Regionie” – RITA

Projekty » Trwające » „Przemiany w Regionie” – RITA

Z przyjemnością informujemy członków naszego Stowarzyszenia, że jesteśmy w trakcie realizacji projektu pod nazwą „Przydomowe tunele foliowe przykładem przedsiębiorczości na terenach wiejskich”, który jest współfinansowany ze środków programu „Przemiany w Regionie” – RITA.

Celem projektu jest edukacja mieszkańców terenów wiejskich Ukrainy w zakresie przedsiębiorczości poprzez zakładanie przez nich przydomowych tuneli foliowych, w których będzie można hodować głównie pomidory. W ramach projektu zostaną zrealizowane 3 zadania. Pierwsze z nich dotyczyło zrealizowania cyklu szkoleń, w których wzięło udział 45 osób. Kolejnym zadaniem była wizyta studyjna 15 osób w Polsce, podczas której uczestnicy mogli zapoznać się z możliwościami generowania dodatkowych dochodów z prowadzonej działalności. Trzecie zadanie dotyczyło zakładania przydomowych tuneli foliowych w gospodarstwach na terenie Ukrainy. Projekt realizowany jest od stycznia do czerwca 2015 r.

W dniach od 4 do 7 czerwca 2015 r. odbyła się wizyta studyjna do Polski, podczas której uczestnicy odwiedzili gospodarstwa, na których zlokalizowane były tunele foliowe oraz odbyli spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia. Podczas kolejnego dnia wizyty uczestnicy mieli zajęcia praktyczne z wyboru miejsca na tunel. Kolejnym etapem były zajęcia praktyczne z sadzenia, nawożenia, nawadniania, obrywania pędów bocznych, podwiązywania, hormonizacji oraz zbierania. Na koniec wizyty uczestnicy mogli odwiedzić polskich gospodarzy na ich gospodarstwach.

Rolnicy z Zakarpacia byli bardzo zadowoleni z wizyty w Polsce. Cieszyli się, że mogli poznać polskie gospodarstwa oraz z wymiany doświadczeń.

Wszystkim członkom Stowarzyszenia, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wizyty serdecznie dziękujemy.

Poniżej linki do relacji z wizyty jakie ukazały się na Ukrainie.

http://m-studio.net.ua/blog/2015/06/09/zahyschene-selo-polskyj-dosvid-pidtrymky-j-harantuvannya-silskoho-hospodarnyka/

http://m-studio.net.ua/blog/2015/06/08/polskyj-dosvid-zakarpatski-fermery-vidvidaly-svojih-koleh-v-polschi-aby-podyvytysya-yak-zhyvut-lyudy-v-evropejskyh-selah/

https://www.youtube.com/watch?v=Z4cxDDhFKBU&feature=youtu.be